🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale











Ray-Ban 3449I Sunglass
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Â Ray-Ban |
| Model | Â RB3449I |
| Color | Â Silver (003/8G), Brown Gradient (001/13), Green (921971) |
| Shape | Â Aviator |
| Material | Â Metal |
| Type | Â Half Rim |
| Lens Width | Â 59 mm |
| Bridge Width | Â 14 mm |
| Temple Width | Â 135 mm |
| Country Of Origin | INDIA |
| Manufacturing Details | RAYBAN SUN OPTICS INDIA PVT.LTD., SP 810-811, PHASE -II, RIICO INDUSTRIAL AREA, BHIWADI, RAJASTHAN-301019 |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
Select Select Color
Select Select Lens Type
From $32.92
Original: $94.05
-65%Ray-Ban 3449I Sunglass—
$94.05
$32.92Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Â Ray-Ban |
| Model | Â RB3449I |
| Color | Â Silver (003/8G), Brown Gradient (001/13), Green (921971) |
| Shape | Â Aviator |
| Material | Â Metal |
| Type | Â Half Rim |
| Lens Width | Â 59 mm |
| Bridge Width | Â 14 mm |
| Temple Width | Â 135 mm |
| Country Of Origin | INDIA |
| Manufacturing Details | RAYBAN SUN OPTICS INDIA PVT.LTD., SP 810-811, PHASE -II, RIICO INDUSTRIAL AREA, BHIWADI, RAJASTHAN-301019 |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
























