🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale












Ray-Ban 3825 Sunglass
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Â Ray-Ban |
| Model | Â RB3825 |
| Color | Â Gold (001/51), Black (002/B1), Gunmetal (004/78), Rose Gold (9202R5) |
| Shape | Â Aviator |
| Material | Â Metal |
| Type | Â Full Rim |
| Lens Width | Â 58 mm, 62 mm |
| Bridge Width | Â 14 mm |
| Temple Width | Â 140 mm, 145 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 Â 32021, AGORDO, ITALY |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
Select Select Color
Select Select Lens Type
From $42.70
Original: $121.99
-65%Ray-Ban 3825 Sunglass—
$121.99
$42.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Â Ray-Ban |
| Model | Â RB3825 |
| Color | Â Gold (001/51), Black (002/B1), Gunmetal (004/78), Rose Gold (9202R5) |
| Shape | Â Aviator |
| Material | Â Metal |
| Type | Â Full Rim |
| Lens Width | Â 58 mm, 62 mm |
| Bridge Width | Â 14 mm |
| Temple Width | Â 140 mm, 145 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 Â 32021, AGORDO, ITALY |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |






















