🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale






Ray-Ban 2298 Sunglass
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ray-Ban |
| Model | RB2298 |
| Color |
Striped Havana (954/33), Black (901/31) |
| Shape |
Square |
| Material | Acetate |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 50 mm (S), 52 mm (M) |
| Bridge Width | 21 mm |
| Temple Width | 145 mm |
| Country Of Origin | INDIA |
| Manufacturing Details | RAYBAN SUN OPTICS INDIA PVT.LTD., SP 810-811, PHASE -II, RIICO INDUSTRIAL AREA, BHIWADI, RAJASTHAN-301019 |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
Select Select Color
Select Select Lens Type
From $45.23
Original: $129.23
-65%Ray-Ban 2298 Sunglass—
$129.23
$45.23Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ray-Ban |
| Model | RB2298 |
| Color |
Striped Havana (954/33), Black (901/31) |
| Shape |
Square |
| Material | Acetate |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 50 mm (S), 52 mm (M) |
| Bridge Width | 21 mm |
| Temple Width | 145 mm |
| Country Of Origin | INDIA |
| Manufacturing Details | RAYBAN SUN OPTICS INDIA PVT.LTD., SP 810-811, PHASE -II, RIICO INDUSTRIAL AREA, BHIWADI, RAJASTHAN-301019 |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
























