🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale









Ray-Ban 0502S Sunglass
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ray-Ban |
| Model | RB0502S |
| Color | Transparent Brown (6709CB), Transparent Navy Blue (67083A) ,Black(6677VR) |
| Shape |
Square |
| Material | Molded Acetate |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 50 mm, 53 mm |
| Bridge Width | 20 mm, 22 mm |
| Temple Width | 145 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, VIA VALCOZZENA, 10 32021 AGORDO, ITALY |
| Importer |
LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
Select Select Color
Select Select Lens Type
From $131.30
Ray-Ban 0502S Sunglass—
$131.30
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ray-Ban |
| Model | RB0502S |
| Color | Transparent Brown (6709CB), Transparent Navy Blue (67083A) ,Black(6677VR) |
| Shape |
Square |
| Material | Molded Acetate |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 50 mm, 53 mm |
| Bridge Width | 20 mm, 22 mm |
| Temple Width | 145 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, VIA VALCOZZENA, 10 32021 AGORDO, ITALY |
| Importer |
LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
























