š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale















Versace 4442 Sunglass
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ā Versace |
| Model No | Ā VE4442 |
| Color |
Ā Opal Red (541069), Havana (1083), Black (GB187), White (314/M30) |
| Shape | Ā Round |
| Material | Ā Shell |
| Type | Ā Full Rim |
| Lens Width | Ā 55 mm |
| Temple Length | Ā 140 mm |
| Bridge Width | Ā 20 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 Ā 32021, AGORDO |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
Select Select Color
Select Select Lens Type
From $53.48
Original: $152.80
-65%Versace 4442 Sunglassā
$152.80
$53.48Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ā Versace |
| Model No | Ā VE4442 |
| Color |
Ā Opal Red (541069), Havana (1083), Black (GB187), White (314/M30) |
| Shape | Ā Round |
| Material | Ā Shell |
| Type | Ā Full Rim |
| Lens Width | Ā 55 mm |
| Temple Length | Ā 140 mm |
| Bridge Width | Ā 20 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 Ā 32021, AGORDO |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |






















