🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale


SOFLENS DAILY DISPOSABLE FOR ASTIGMATISM
Power to be taken post checkout
- Daily Disposable Toric Lens
- 30 Pieces Pack
- Spherical :  -0.50 to -9.00
- Cylindrical :Â -0.75Â Â -1.25Â Â -1.75
@@@
| Manufacturer | Bausch & Lomb |
| Brand | Soflens |
| Material | Hilafilcon B |
| Disposability | Daily Disposable |
| Base Curve | 8.6mm |
| Central Thickness | 0.12mm |
| Diameter | 14.2mm |
| Water Content | 59% |
| Packaging | 30 Pieces Lens per Box |
| Key Benefits | Advanced Lo-Torque Aspheric Optics |
| Share your Power |
Whatsapp Your Prescription @ 09007885000 or mail us at [email protected]
|
Select Select Quantity
From $7.77
Original: $22.20
-65%SOFLENS DAILY DISPOSABLE FOR ASTIGMATISM—
$22.20
$7.77Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Power to be taken post checkout
- Daily Disposable Toric Lens
- 30 Pieces Pack
- Spherical :  -0.50 to -9.00
- Cylindrical :Â -0.75Â Â -1.25Â Â -1.75
@@@
| Manufacturer | Bausch & Lomb |
| Brand | Soflens |
| Material | Hilafilcon B |
| Disposability | Daily Disposable |
| Base Curve | 8.6mm |
| Central Thickness | 0.12mm |
| Diameter | 14.2mm |
| Water Content | 59% |
| Packaging | 30 Pieces Lens per Box |
| Key Benefits | Advanced Lo-Torque Aspheric Optics |
| Share your Power |
Whatsapp Your Prescription @ 09007885000 or mail us at [email protected]
|



















