🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale



ACUVUE OASYS 1DAY
Power to be taken post-checkout
- Daily Disposable Lens
- 30 Pieces Pack
Power Range
- Spherical : -0.50 to -12.00Â &Â +0.50 to +8.00
@@@
| Manufacturer | Â Johnson & Johnson |
| Brand | Â Acuvue |
| Material | Â Senofilcon A |
| Disposability | Â Daily |
| Base Curve | Â 8.5mm, 9.0mm |
| Diameter | Â 14.3mm |
| Water Content | Â 38% |
| Packaging | Â 30 pieces Lens per Box |
| Key Benefits | Â For 'no-lens' comfort that works as long as you do |
| Share your Power |
 Whatsapp Your Prescription @ 9007787761 or mail us at [email protected] |
Select Select Quantity
From $11.17
Original: $31.91
-65%ACUVUE OASYS 1DAY—
$31.91
$11.17Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Power to be taken post-checkout
- Daily Disposable Lens
- 30 Pieces Pack
Power Range
- Spherical : -0.50 to -12.00Â &Â +0.50 to +8.00
@@@
| Manufacturer | Â Johnson & Johnson |
| Brand | Â Acuvue |
| Material | Â Senofilcon A |
| Disposability | Â Daily |
| Base Curve | Â 8.5mm, 9.0mm |
| Diameter | Â 14.3mm |
| Water Content | Â 38% |
| Packaging | Â 30 pieces Lens per Box |
| Key Benefits | Â For 'no-lens' comfort that works as long as you do |
| Share your Power |
 Whatsapp Your Prescription @ 9007787761 or mail us at [email protected] |



















