🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale




1 DAY ACUVUE MOIST (90 LENSES)
Power to be taken post checkout
- Daily Disposable Lens
- 90 Pieces Pack
Power Range
- Spherical : -0.50 to -12.00  & +0.50 to +6.00
@@@
| Manufacturer | Johnson & Johnson |
| Brand | Acuvue |
| Material | Etafilcon A |
| Disposability | 1 Day Disposable |
| Base Curve | 8.5mm, 9.0mm |
| Central Thickness | 0.084mm |
| Diameter | 14.2mm |
| Water Content | 58% |
| Packaging | 90 Pieces Lens per Box |
| Key Benefits | Refreshing comfort that lasts till the end of day |
| Share your Power |
Whatsapp Your Prescription @ 9007787761 or mail us at [email protected] |
Select Select Quantity
From $20.13
Original: $57.51
-65%1 DAY ACUVUE MOIST (90 LENSES)—
$57.51
$20.13Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Power to be taken post checkout
- Daily Disposable Lens
- 90 Pieces Pack
Power Range
- Spherical : -0.50 to -12.00  & +0.50 to +6.00
@@@
| Manufacturer | Johnson & Johnson |
| Brand | Acuvue |
| Material | Etafilcon A |
| Disposability | 1 Day Disposable |
| Base Curve | 8.5mm, 9.0mm |
| Central Thickness | 0.084mm |
| Diameter | 14.2mm |
| Water Content | 58% |
| Packaging | 90 Pieces Lens per Box |
| Key Benefits | Refreshing comfort that lasts till the end of day |
| Share your Power |
Whatsapp Your Prescription @ 9007787761 or mail us at [email protected] |



















