š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale


1 DAY ACUVUE MOIST (10 LENSES)
Power to be taken post checkout
- Daily Disposable Lens
- 10 Pieces Pack
Power Range
-
SphericalĀ :Ā -0.50Ā to -12.00Ā Ā
| Manufacturer | Johnson & Johnson |
| Brand | Acuvue |
| Material | Etafilcon A |
| Disposability | 1 Day Disposable |
| Base Curve | 8.5mm, 9.0mm |
| Central Thickness | 0.084mm |
| Diameter | 14.2mm |
| Water Content | 58% |
| Packaging | 10 Pieces Lens per Box |
| Key Benefits | Refreshing comfort that lasts till the end of day |
| Share Your Power | Whatsapp Your Prescription @ 9007787761 or mail us at [email protected] |
Select Select Quantity
From $2.20
Original: $6.30
-65%1 DAY ACUVUE MOIST (10 LENSES)ā
$6.30
$2.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Power to be taken post checkout
- Daily Disposable Lens
- 10 Pieces Pack
Power Range
-
SphericalĀ :Ā -0.50Ā to -12.00Ā Ā
| Manufacturer | Johnson & Johnson |
| Brand | Acuvue |
| Material | Etafilcon A |
| Disposability | 1 Day Disposable |
| Base Curve | 8.5mm, 9.0mm |
| Central Thickness | 0.084mm |
| Diameter | 14.2mm |
| Water Content | 58% |
| Packaging | 10 Pieces Lens per Box |
| Key Benefits | Refreshing comfort that lasts till the end of day |
| Share Your Power | Whatsapp Your Prescription @ 9007787761 or mail us at [email protected] |



















