🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale



1 DAY ACUVUE MOIST FOR ASTIGMATISM (30 LENSES)
Power to be taken post checkout
- Daily Disposable Lens
- 30 Pieces Pack
Power Range
- Spherical : -0.50 to -9.00 & +0.25 to +4.00
- Cylindrical: -0.75 -1.25 -1.75
@@@
| Manufacturer | Johnson & Johnson |
| Brand | Acuvue |
| Material | Etafilcon A |
| Disposability | 1 Day Disposable |
| Base Curve | 8.5 mm |
| Central Thickness | 0.090mm |
| Diameter | 14.5 mm |
| Water Content | 58% |
| Packaging | 30 pieces Lens per Box |
| Share your Power |
Whatsapp Your Prescription @ 9007787761 or mail us at [email protected] |
Select Select Quantity
From $9.84
Original: $28.12
-65%1 DAY ACUVUE MOIST FOR ASTIGMATISM (30 LENSES)—
$28.12
$9.84Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Power to be taken post checkout
- Daily Disposable Lens
- 30 Pieces Pack
Power Range
- Spherical : -0.50 to -9.00 & +0.25 to +4.00
- Cylindrical: -0.75 -1.25 -1.75
@@@
| Manufacturer | Johnson & Johnson |
| Brand | Acuvue |
| Material | Etafilcon A |
| Disposability | 1 Day Disposable |
| Base Curve | 8.5 mm |
| Central Thickness | 0.090mm |
| Diameter | 14.5 mm |
| Water Content | 58% |
| Packaging | 30 pieces Lens per Box |
| Share your Power |
Whatsapp Your Prescription @ 9007787761 or mail us at [email protected] |



















