š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale




1 DAY ACUVUE MOIST (30 LENSES)
Power to be taken post checkout
- Daily Disposable Lens
- 30 Pieces Pack
Power Range
-
SphericalĀ :Ā -0.50Ā to -12.00Ā Ā &Ā +0.50Ā toĀ +6.00
@@@
| Manufacturer | Ā Johnson & Johnson |
| Brand | Ā Acuvue |
| Material | Ā Etafilcon A |
| Disposability | Ā 1 Day Disposable |
| Base Curve | Ā 8.5mm, 9.0mm |
| Central Thickness | Ā 0.084mm |
| Diameter | Ā 14.2mm |
| Water Content | Ā 58% |
| Packaging | Ā 30 Pieces Lens per Box |
| Key Benefits | Ā Refreshing comfort that lasts till the end of day |
| Share Your Power | Ā Whatsapp Your Prescription @ 9007787761 or mail us at [email protected] |
Select Select Quantity
From $8.15
Original: $23.28
-65%1 DAY ACUVUE MOIST (30 LENSES)ā
$23.28
$8.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Power to be taken post checkout
- Daily Disposable Lens
- 30 Pieces Pack
Power Range
-
SphericalĀ :Ā -0.50Ā to -12.00Ā Ā &Ā +0.50Ā toĀ +6.00
@@@
| Manufacturer | Ā Johnson & Johnson |
| Brand | Ā Acuvue |
| Material | Ā Etafilcon A |
| Disposability | Ā 1 Day Disposable |
| Base Curve | Ā 8.5mm, 9.0mm |
| Central Thickness | Ā 0.084mm |
| Diameter | Ā 14.2mm |
| Water Content | Ā 58% |
| Packaging | Ā 30 Pieces Lens per Box |
| Key Benefits | Ā Refreshing comfort that lasts till the end of day |
| Share Your Power | Ā Whatsapp Your Prescription @ 9007787761 or mail us at [email protected] |



















