🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale


SOFLENS DAILY DISPOSABLE (30's pack)
Power to be taken post checkout
- Daily Disposable Lens
- 30 Pieces Pack
- Spherical :  -0.50 to -9.00
@@@
| Manufacturer | Bausch & Lomb |
| Brand | Soflens |
| Material | Hilafilcon B |
| Disposability | Daily Disposable (SDD) |
| Base Curve | 8.6mm |
| Central Thickness | 0.09mm |
| Diameter | 14.2mm |
| Water Content | 59% |
| Packaging | 30 Pieces Lens per Box |
| Key Benefits | Aspheric Optics(High Definition Optics) |
| Share your Power |
Whatsapp Your Prescription @ 09007885000 or mail us at [email protected] |
Select Select Quantity
From $6.96
Original: $19.88
-65%SOFLENS DAILY DISPOSABLE (30's pack)—
$19.88
$6.96Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Power to be taken post checkout
- Daily Disposable Lens
- 30 Pieces Pack
- Spherical :  -0.50 to -9.00
@@@
| Manufacturer | Bausch & Lomb |
| Brand | Soflens |
| Material | Hilafilcon B |
| Disposability | Daily Disposable (SDD) |
| Base Curve | 8.6mm |
| Central Thickness | 0.09mm |
| Diameter | 14.2mm |
| Water Content | 59% |
| Packaging | 30 Pieces Lens per Box |
| Key Benefits | Aspheric Optics(High Definition Optics) |
| Share your Power |
Whatsapp Your Prescription @ 09007885000 or mail us at [email protected] |
























