🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale






Cartier 0598S Sunglass
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Cartier |
| Model No | CT0598S |
| Color | GUNMETAL(003), GOLDEN(005) |
| Shape | Rectangle |
| Material | Metal |
| Type | Rimless |
| Lens Width | 55 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Bridge Width | 20 mm |
| Country Of Origin | FRANCE/ITALY |
| Manufactured at | Kering Eyewear Spa Italy |
| Imported by | Kering Eyewear India Pvt Ltd. |
Select Select Color
Select Select Lens Type
From $1,009.87
Cartier 0598S Sunglass—
$1,009.87
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Cartier |
| Model No | CT0598S |
| Color | GUNMETAL(003), GOLDEN(005) |
| Shape | Rectangle |
| Material | Metal |
| Type | Rimless |
| Lens Width | 55 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Bridge Width | 20 mm |
| Country Of Origin | FRANCE/ITALY |
| Manufactured at | Kering Eyewear Spa Italy |
| Imported by | Kering Eyewear India Pvt Ltd. |
























