🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale









Cartier 0588S Sunglass
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Cartier |
| Model No | CT0588S |
| Color |
BLACK(001), TORTOISE(002), MAROON(003) |
| Shape | Oval |
| Material | Shell |
| Type | Rimless |
| Lens Width | 52 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Bridge Width | 21 mm |
| Country Of Origin | FRANCE/ITALY |
| Manufactured at | Kering Eyewear Spa Italy |
| Imported by | Kering Eyewear India Pvt Ltd. |
Select Select Color
Select Select Lens Type
From $504.93
Cartier 0588S Sunglass—
$504.93
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Cartier |
| Model No | CT0588S |
| Color |
BLACK(001), TORTOISE(002), MAROON(003) |
| Shape | Oval |
| Material | Shell |
| Type | Rimless |
| Lens Width | 52 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Bridge Width | 21 mm |
| Country Of Origin | FRANCE/ITALY |
| Manufactured at | Kering Eyewear Spa Italy |
| Imported by | Kering Eyewear India Pvt Ltd. |
























