🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale






Oliver Peoples 5555SU Sunglass
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Oliver Peoples |
| Model | OP5555SU |
| Color | Cortado (13929A), Ryegrass (177371) |
| Shape | Pillow |
| Material | Acetate |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 51 mm, 54 mm |
| Temple Length | 145 mm, 150 mm |
| Bridge Width | 20 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 32021, AGORDO |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
Select Select Color
Select Select Lens Type
From $102.09
Original: $291.70
-65%Oliver Peoples 5555SU Sunglass—
$291.70
$102.09Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Oliver Peoples |
| Model | OP5555SU |
| Color | Cortado (13929A), Ryegrass (177371) |
| Shape | Pillow |
| Material | Acetate |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 51 mm, 54 mm |
| Temple Length | 145 mm, 150 mm |
| Bridge Width | 20 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 32021, AGORDO |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |






















