š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale















Ray-Ban 3714I Sunglass
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ā Ray-Ban |
| Model | Ā RB3714I |
| Color |
Ā Arista (00113), Black (0029A), Gold on DarkGreen (001/71), Gun Metal (004/4L) |
| Shape |
Ā Irregular |
| Material | Ā Metal |
| Type | Ā Full Rim |
| Lens Width | Ā 59 mm |
| Bridge Width | Ā 15 mm |
| Temple Width | Ā 140 mm |
| Country Of Origin | INDIA |
| Manufacturing Details | RAYBAN SUN OPTICS INDIA PVT.LTD., SP 810-811, PHASE -II, RIICO INDUSTRIAL AREA, BHIWADI, RAJASTHAN-301019 |
| Importer |
LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
Select Select Color
Select Select Lens Type
From $24.23
Original: $69.22
-65%Ray-Ban 3714I Sunglassā
$69.22
$24.23Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ā Ray-Ban |
| Model | Ā RB3714I |
| Color |
Ā Arista (00113), Black (0029A), Gold on DarkGreen (001/71), Gun Metal (004/4L) |
| Shape |
Ā Irregular |
| Material | Ā Metal |
| Type | Ā Full Rim |
| Lens Width | Ā 59 mm |
| Bridge Width | Ā 15 mm |
| Temple Width | Ā 140 mm |
| Country Of Origin | INDIA |
| Manufacturing Details | RAYBAN SUN OPTICS INDIA PVT.LTD., SP 810-811, PHASE -II, RIICO INDUSTRIAL AREA, BHIWADI, RAJASTHAN-301019 |
| Importer |
LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
























