🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale





Ray-Ban Meta AI RW4006 (Wayfarer) Spectacle - Graphite Green (Transition)
NO RETURN | NO EXCHANGE
@@@
- Â RAY-BAN Authentic Lenses will feature the Ray-Ban logo and will take approximately 30 days for delivery.
- Â Essilor Lenses come without the Ray-Ban logo and will be available within 5-7 working days.
- For lens color options, please reach out to us on WhatsApp at 9831526223 or email us at [email protected].
| Brand | Â Ray-Ban |
| Model | Â RB-RW4006 |
| Color | Â Matte Black (601/S1M) |
| Lens Color | Â Graphite Green |
| Shape | Â Wayfarer |
| Material | Â Shell |
| Type | Â Full Rim |
| Lens Width | Â 50 mm |
| Bridge Width | Â 22 mm |
| Temple Length | Â 150 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 Â 32021, AGORDO, ITALY |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506Â |
Â
Â
Select Select Color
Select Select Lens Option
Select Select Lens Type
From $369.39
Ray-Ban Meta AI RW4006 (Wayfarer) Spectacle - Graphite Green (Transition)—
$369.39
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
NO RETURN | NO EXCHANGE
@@@
- Â RAY-BAN Authentic Lenses will feature the Ray-Ban logo and will take approximately 30 days for delivery.
- Â Essilor Lenses come without the Ray-Ban logo and will be available within 5-7 working days.
- For lens color options, please reach out to us on WhatsApp at 9831526223 or email us at [email protected].
| Brand | Â Ray-Ban |
| Model | Â RB-RW4006 |
| Color | Â Matte Black (601/S1M) |
| Lens Color | Â Graphite Green |
| Shape | Â Wayfarer |
| Material | Â Shell |
| Type | Â Full Rim |
| Lens Width | Â 50 mm |
| Bridge Width | Â 22 mm |
| Temple Length | Â 150 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 Â 32021, AGORDO, ITALY |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506Â |
Â
Â
























