🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale






Ray-Ban 4440N Sunglass
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ray-Ban |
| Model | RB4440N |
| Color | Black (60171), Light Havana (710/13) |
| Shape | Square |
| Material | Shell |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 41 mm |
| Bridge Width | 141 mm |
| Temple Width | 14 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 32021, AGORDO, ITALY |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
Select Select Color
Select Select Lens Type
From $136.48
Ray-Ban 4440N Sunglass—
$136.48
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ray-Ban |
| Model | RB4440N |
| Color | Black (60171), Light Havana (710/13) |
| Shape | Square |
| Material | Shell |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 41 mm |
| Bridge Width | 141 mm |
| Temple Width | 14 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 32021, AGORDO, ITALY |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
























