š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale










Ray-Ban 4416 Sunglass
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ā Ray-Ban |
| Model | Ā RB4416 |
| Color | Ā Havana (710/51), Black on Gold (601/31), Bordeaux On Rose Gold (6654G9)Ā |
| Shape | Ā Irregular |
| Material | Ā Metal |
| Type | Ā Half Rim |
| Lens Width | Ā 51 mm |
| Bridge Width | Ā 20 mm |
| Temple Width | Ā 145 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 Ā 32021, AGORDO, ITALY |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506Ā |
Select Select Color
Select Select Lens Type
From $121.99
Ray-Ban 4416 Sunglassā
$121.99
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ā Ray-Ban |
| Model | Ā RB4416 |
| Color | Ā Havana (710/51), Black on Gold (601/31), Bordeaux On Rose Gold (6654G9)Ā |
| Shape | Ā Irregular |
| Material | Ā Metal |
| Type | Ā Half Rim |
| Lens Width | Ā 51 mm |
| Bridge Width | Ā 20 mm |
| Temple Width | Ā 145 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 Ā 32021, AGORDO, ITALY |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506Ā |
























