🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale















Ray-Ban 4396 Sunglass
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ray-Ban |
| Model | RB4396 |
| Color | Black (667771), Transparent Red (667987), Transparent Dark Blue (668073), Havana (135971) |
| Shape |
Rectangle |
| Material | Shell |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 54 mm, 57 mm |
| Bridge Width | 20 mm |
| Temple Width | 145 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 32021, AGORDO, ITALY |
| Importer |
LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
Select Select Color
Select Select Lens Type
From $39.80
Original: $113.71
-65%Ray-Ban 4396 Sunglass—
$113.71
$39.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ray-Ban |
| Model | RB4396 |
| Color | Black (667771), Transparent Red (667987), Transparent Dark Blue (668073), Havana (135971) |
| Shape |
Rectangle |
| Material | Shell |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 54 mm, 57 mm |
| Bridge Width | 20 mm |
| Temple Width | 145 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 32021, AGORDO, ITALY |
| Importer |
LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
























