🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale















Ray-Ban 4390I Sunglass
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ray-Ban |
| Model | RB4390I |
| Color | Transparent Grey (644919), Black (601/8G), Havana (710/13),Dark Brown (710/83) |
| Shape | Irregular |
| Material | Molded |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 54 mm |
| Bridge Width | 20 mm |
| Temple Width | 140 mm |
| Country Of Origin | INDIA |
| Manufacturing Details | RAYBAN SUN OPTICS INDIA PVT.LTD., SP 810-811, PHASE -II, RIICO INDUSTRIAL AREA, BHIWADI, RAJASTHAN-301019 |
| Importer |
LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
Select Select Color
Select Select Lens Type
From $71.29
Ray-Ban 4390I Sunglass—
$71.29
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ray-Ban |
| Model | RB4390I |
| Color | Transparent Grey (644919), Black (601/8G), Havana (710/13),Dark Brown (710/83) |
| Shape | Irregular |
| Material | Molded |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 54 mm |
| Bridge Width | 20 mm |
| Temple Width | 140 mm |
| Country Of Origin | INDIA |
| Manufacturing Details | RAYBAN SUN OPTICS INDIA PVT.LTD., SP 810-811, PHASE -II, RIICO INDUSTRIAL AREA, BHIWADI, RAJASTHAN-301019 |
| Importer |
LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
























