š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
















Ray-Ban 4340 Sunglass
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ā Ray-Ban |
| Model | Ā RB4340 |
| Color | Ā Black (601), Green (601/58), Havana (710/51), Light Havana (710) |
| Shape | Ā Square |
| Material | Ā Propionate |
| Type | Ā Full Rim |
| Lens Width | Ā 50 mm |
| Bridge Width | Ā 22 mm |
| Temple Width | Ā 150 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 Ā 32021, AGORDO, ITALY |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506Ā |
Select Select Color
Select Select Lens Type
From $121.99
Ray-Ban 4340 Sunglassā
$121.99
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ā Ray-Ban |
| Model | Ā RB4340 |
| Color | Ā Black (601), Green (601/58), Havana (710/51), Light Havana (710) |
| Shape | Ā Square |
| Material | Ā Propionate |
| Type | Ā Full Rim |
| Lens Width | Ā 50 mm |
| Bridge Width | Ā 22 mm |
| Temple Width | Ā 150 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 Ā 32021, AGORDO, ITALY |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506Ā |
























