🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
















Ray-Ban 4205I Sunglass
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Â Ray-Ban |
| Model | Â RB4205I |
| Color | Â Black (6019A), Dark Green (60171), Light Havana (710/13) |
| Shape |
 Rectangle |
| Material | Â Shell |
| Type | Â Full Rim |
| Lens Width | Â 56 mm (L) |
| Bridge Width | Â 16 mm |
| Temple Width | Â 140 mm |
| Country Of Origin | INDIA |
| Manufacturing Details | RAYBAN SUN OPTICS INDIA PVT.LTD., SP 810-811, PHASE -II, RIICO INDUSTRIAL AREA, BHIWADI, RAJASTHAN-301019 |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506Â |
Select Select Color
Select Select Lens Type
From $22.05
Original: $63.01
-65%Ray-Ban 4205I Sunglass—
$63.01
$22.05Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Â Ray-Ban |
| Model | Â RB4205I |
| Color | Â Black (6019A), Dark Green (60171), Light Havana (710/13) |
| Shape |
 Rectangle |
| Material | Â Shell |
| Type | Â Full Rim |
| Lens Width | Â 56 mm (L) |
| Bridge Width | Â 16 mm |
| Temple Width | Â 140 mm |
| Country Of Origin | INDIA |
| Manufacturing Details | RAYBAN SUN OPTICS INDIA PVT.LTD., SP 810-811, PHASE -II, RIICO INDUSTRIAL AREA, BHIWADI, RAJASTHAN-301019 |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506Â |
























