🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale


















Ray-Ban 4171 Sunglass
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Â Ray-Ban |
| Model | Â RB4171 |
| Color |  Rubber Black (6228G), Rubber Havana (86513), Transparent (651611), Light Havana (710/T5), Transparent Pink (674211) |
| Shape | Â Phantos |
| Material | Â Shell |
| Type | Â Full Rim |
| Lens Width | Â 54 mm |
| Bridge Width | Â 18 mm |
| Temple Width | Â 145 mm |
| Country Of Origin | INDIA |
| Manufacturing Details | RAYBAN SUN OPTICS INDIA PVT.LTD., SP 810-811, PHASE -II, RIICO INDUSTRIAL AREA, BHIWADI, RAJASTHAN-301019 |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
Select Select Color
Select Select Lens Type
From $36.54
Original: $104.40
-65%Ray-Ban 4171 Sunglass—
$104.40
$36.54Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Â Ray-Ban |
| Model | Â RB4171 |
| Color |  Rubber Black (6228G), Rubber Havana (86513), Transparent (651611), Light Havana (710/T5), Transparent Pink (674211) |
| Shape | Â Phantos |
| Material | Â Shell |
| Type | Â Full Rim |
| Lens Width | Â 54 mm |
| Bridge Width | Â 18 mm |
| Temple Width | Â 145 mm |
| Country Of Origin | INDIA |
| Manufacturing Details | RAYBAN SUN OPTICS INDIA PVT.LTD., SP 810-811, PHASE -II, RIICO INDUSTRIAL AREA, BHIWADI, RAJASTHAN-301019 |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
























