š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale







Ray-Ban 3625 Sunglass
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ā Ray-Ban |
| Model | Ā RB3625 |
| Color | Ā Silver (003/R5), Black (002/B1) |
| Shape | Ā Aviator |
| Material | Ā Metal |
| Type | Ā Full Rim |
| Lens Width | Ā 55 mm, 58 mm |
| Bridge Width | Ā 14 mm |
| Temple Width | Ā 135 mm, 140 mm |
| Country Of Origin | INDIA |
| Manufacturing Details | RAYBAN SUN OPTICS INDIA PVT.LTD., SP 810-811, PHASE -II, RIICO INDUSTRIAL AREA, BHIWADI, RAJASTHAN-301019 |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
Select Select Color
Select Select Lens Type
From $37.63
Original: $107.51
-65%Ray-Ban 3625 Sunglassā
$107.51
$37.63Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ā Ray-Ban |
| Model | Ā RB3625 |
| Color | Ā Silver (003/R5), Black (002/B1) |
| Shape | Ā Aviator |
| Material | Ā Metal |
| Type | Ā Full Rim |
| Lens Width | Ā 55 mm, 58 mm |
| Bridge Width | Ā 14 mm |
| Temple Width | Ā 135 mm, 140 mm |
| Country Of Origin | INDIA |
| Manufacturing Details | RAYBAN SUN OPTICS INDIA PVT.LTD., SP 810-811, PHASE -II, RIICO INDUSTRIAL AREA, BHIWADI, RAJASTHAN-301019 |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
























