🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale



























Ray-Ban 2140 Sunglass
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ray-Ban |
| Model | RB2140 |
| Color | Tortoise Green (902), Black (901), Transparent Violet (661313), Havana Grey (1382R5), Tortoise Brown (902/57), Tortoise (902/51), Grey on Transparent (1355R5), Polished Black (6495R5),Black on transparent(129433) |
| Shape | Square |
| Material | Shell |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 50 mm (L) |
| Bridge Width | 22 mm |
| Temple Width | 150 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details |
LUXOTTICA SRL, VIA VALCOZZENA, 10 32021 AGORDO, ITALY |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
Select Select Color
Select Select Lens Type
From $40.16
Original: $114.75
-65%Ray-Ban 2140 Sunglass—
$114.75
$40.16Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ray-Ban |
| Model | RB2140 |
| Color | Tortoise Green (902), Black (901), Transparent Violet (661313), Havana Grey (1382R5), Tortoise Brown (902/57), Tortoise (902/51), Grey on Transparent (1355R5), Polished Black (6495R5),Black on transparent(129433) |
| Shape | Square |
| Material | Shell |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 50 mm (L) |
| Bridge Width | 22 mm |
| Temple Width | 150 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details |
LUXOTTICA SRL, VIA VALCOZZENA, 10 32021 AGORDO, ITALY |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
























