š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale




SOFLENS 59
Power to be taken post checkout
- Monthly Disposable Lens
- 6 Pieces Pack
- Spherical :Ā Ā -0.50Ā toĀ -9.00
@@@
| Manufacturer | Ā Bausch & Lomb |
| Brand | Ā Soflens |
| Material | Ā Hilafilcon B |
| Disposability | Ā Monthly Disposable |
| Base Curve | Ā 8.6mm |
| Central Thickness | Ā 0.14mm |
| Diameter | Ā 14.2mm |
| Water Content | Ā 59% |
| Packaging | Ā 6 Pieces Lens per Box |
| Key Benefits | Ā Comfort Tangent with Asymmetric |
| Share your Power | Ā Whatsapp Your Prescription @ 09007885000 or mail us at [email protected] |
Select Select Quantity
From $5.43
Original: $15.51
-65%SOFLENS 59ā
$15.51
$5.43Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Power to be taken post checkout
- Monthly Disposable Lens
- 6 Pieces Pack
- Spherical :Ā Ā -0.50Ā toĀ -9.00
@@@
| Manufacturer | Ā Bausch & Lomb |
| Brand | Ā Soflens |
| Material | Ā Hilafilcon B |
| Disposability | Ā Monthly Disposable |
| Base Curve | Ā 8.6mm |
| Central Thickness | Ā 0.14mm |
| Diameter | Ā 14.2mm |
| Water Content | Ā 59% |
| Packaging | Ā 6 Pieces Lens per Box |
| Key Benefits | Ā Comfort Tangent with Asymmetric |
| Share your Power | Ā Whatsapp Your Prescription @ 09007885000 or mail us at [email protected] |



















