🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale



ACUVUE VITA FOR ASTIGMATISM
Power to be taken post checkout
- Monthly Disposable Lens
- 6 Pieces Pack
Power Range
- Spherical:Â -9.00D, +0.25D to +6.00D
- Cylindrical: -0.75 -1.25 -1.75 -2.25
@@@
| Manufacturer | Â Johnson & Johnson |
| Brand | Â Acuvue |
| Material | Â Senofilcon C |
| Disposability | Â Monthly |
| Base Curve | Â 8.6mm |
| Diameter | Â 14.5mm |
| Water Content | Â 41% |
| Packaging | Â 6 lens per box |
| Share your Power |
 Whatsapp Your Prescription @ 9007787761 or mail us at [email protected]
|
Select Select Quantity
From $31.91
ACUVUE VITA FOR ASTIGMATISM—
$31.91
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Power to be taken post checkout
- Monthly Disposable Lens
- 6 Pieces Pack
Power Range
- Spherical:Â -9.00D, +0.25D to +6.00D
- Cylindrical: -0.75 -1.25 -1.75 -2.25
@@@
| Manufacturer | Â Johnson & Johnson |
| Brand | Â Acuvue |
| Material | Â Senofilcon C |
| Disposability | Â Monthly |
| Base Curve | Â 8.6mm |
| Diameter | Â 14.5mm |
| Water Content | Â 41% |
| Packaging | Â 6 lens per box |
| Share your Power |
 Whatsapp Your Prescription @ 9007787761 or mail us at [email protected]
|

















