🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

U4
Power to be taken post checkout
- Yearly Disposable Lens
- 1 Piece Pack
- Spherical :  -3.75 to -9.00
@@@
| Manufacturer | Bausch & Lomb |
| Brand | U4 |
| Material | Polymacon |
| Disposability | Conventional/Yearly |
| Base Curve | 8.5mm, 8.9mm |
| Central Thickness | 0.07mm |
| Diameter | 14.5mm |
| Water Content | 38.6% |
| Packaging | 1 Piece Lens per Box |
| Share your Power |
Whatsapp Your Prescription @ 09007885000 or mail us at [email protected] |
Select Select Quantity
From $3.90
Original: $11.15
-65%U4—
$11.15
$3.90Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Power to be taken post checkout
- Yearly Disposable Lens
- 1 Piece Pack
- Spherical :  -3.75 to -9.00
@@@
| Manufacturer | Bausch & Lomb |
| Brand | U4 |
| Material | Polymacon |
| Disposability | Conventional/Yearly |
| Base Curve | 8.5mm, 8.9mm |
| Central Thickness | 0.07mm |
| Diameter | 14.5mm |
| Water Content | 38.6% |
| Packaging | 1 Piece Lens per Box |
| Share your Power |
Whatsapp Your Prescription @ 09007885000 or mail us at [email protected] |


















