🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale


PUREVISION 2 MULTIFOCAL
Power to be taken post checkout
- Monthly Disposable Multifocal Lens
- 6 Pieces Pack
- Spherical :Â Â 0Â to -10.00Â &Â +0.25Â to +6.00
- Addition :Â Low / High
@@@
| Manufacturer | Bausch & Lomb |
| Brand | Pure Vision |
| Material | Balafilcon A |
| Disposability | Monthly Disposable |
| Base Curve | 8.6mm |
| Central Thickness | 0.05 mm at 0.50 mm |
| Diameter | 14.0mm |
| Packaging | 6 Lens per Box |
| Water Content | 36% |
| Share Your Power |
Whatsapp Your Prescription @ 09007885000 or Mail us at [email protected] |
Select Select Quantity
From $16.63
Original: $47.52
-65%PUREVISION 2 MULTIFOCAL—
$47.52
$16.63Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Power to be taken post checkout
- Monthly Disposable Multifocal Lens
- 6 Pieces Pack
- Spherical :Â Â 0Â to -10.00Â &Â +0.25Â to +6.00
- Addition :Â Low / High
@@@
| Manufacturer | Bausch & Lomb |
| Brand | Pure Vision |
| Material | Balafilcon A |
| Disposability | Monthly Disposable |
| Base Curve | 8.6mm |
| Central Thickness | 0.05 mm at 0.50 mm |
| Diameter | 14.0mm |
| Packaging | 6 Lens per Box |
| Water Content | 36% |
| Share Your Power |
Whatsapp Your Prescription @ 09007885000 or Mail us at [email protected] |



















