🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale




PUREVISION 2 FOR ASTIGMATISM
Power to be taken post checkout
- Monthly Disposable Toric Lens
- 6 Pieces Pack
Power Range
- Spherical :  0 to -9.00
- Cylindrical :Â Â -0.75Â -1.25Â -1.75Â -2.25
@@@
| Manufacturer | Bausch & Lomb |
| Brand | Pure Vision |
| Material | Balafilcon A |
| Disposability | Monthly Disposable |
| Base Curve | 8.9mm |
| Central Thickness | 0.1mm |
| Diameter | 14.0mm |
| Water Content | 36% |
| Packaging | 6 pieces Lens per Box |
| Key Benefits | Advanced Lo-Torque Aspheric Optics |
Select Select Quantity
From $10.85
Original: $30.99
-65%PUREVISION 2 FOR ASTIGMATISM—
$30.99
$10.85Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Power to be taken post checkout
- Monthly Disposable Toric Lens
- 6 Pieces Pack
Power Range
- Spherical :  0 to -9.00
- Cylindrical :Â Â -0.75Â -1.25Â -1.75Â -2.25
@@@
| Manufacturer | Bausch & Lomb |
| Brand | Pure Vision |
| Material | Balafilcon A |
| Disposability | Monthly Disposable |
| Base Curve | 8.9mm |
| Central Thickness | 0.1mm |
| Diameter | 14.0mm |
| Water Content | 36% |
| Packaging | 6 pieces Lens per Box |
| Key Benefits | Advanced Lo-Torque Aspheric Optics |



















