🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale


PUREVISION 2
Power to be taken post checkout
- Monthly Disposable Lens
- 6 pieces Pack
- Spherical : -0.50 to -12.00 & +0.50 to +6.00
@@@
| Manufacturer | Bausch & Lomb |
| Brand | Pure Vision |
| Material | Balafilcon A |
| Disposability | Monthly Disposable |
| Base Curve | 8.6mm |
| Central Thickness | 0.07mm |
| Diameter | 14.0mm |
| Water Content | 36% |
| Packaging | 6 pieces Lens per Box |
| Key Benefits | Aspheric Optics with rounded Edge Profile |
| Share your Power | Whatsapp Your Prescription @ 09007885000 or mail us at [email protected] |
Select Select Quantity
From $9.15
Original: $26.14
-65%PUREVISION 2—
$26.14
$9.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Power to be taken post checkout
- Monthly Disposable Lens
- 6 pieces Pack
- Spherical : -0.50 to -12.00 & +0.50 to +6.00
@@@
| Manufacturer | Bausch & Lomb |
| Brand | Pure Vision |
| Material | Balafilcon A |
| Disposability | Monthly Disposable |
| Base Curve | 8.6mm |
| Central Thickness | 0.07mm |
| Diameter | 14.0mm |
| Water Content | 36% |
| Packaging | 6 pieces Lens per Box |
| Key Benefits | Aspheric Optics with rounded Edge Profile |
| Share your Power | Whatsapp Your Prescription @ 09007885000 or mail us at [email protected] |



















