🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale












Dolce & Gabbana 4448 Sunglass
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Dolce & Gabbana |
| Model No | DG4448 |
| Color |
Red (3088E4), Havana on White Barrow (321773), White on Blue Maiolica (337155), Black (501/87) |
| Shape | Oval |
| Material | Acetate |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 51 mm |
| Bridge Width | 20 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 32021, AGORDO |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
Select Select Color
Select Select Lens Type
From $60.54
Original: $172.98
-65%Dolce & Gabbana 4448 Sunglass—
$172.98
$60.54Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Dolce & Gabbana |
| Model No | DG4448 |
| Color |
Red (3088E4), Havana on White Barrow (321773), White on Blue Maiolica (337155), Black (501/87) |
| Shape | Oval |
| Material | Acetate |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 51 mm |
| Bridge Width | 20 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 32021, AGORDO |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
























