🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

ACME 55 TORIC LENSES (6 pc pack)
Power to be taken post checkout
- Monthly Disposable Lens
- 6 Pieces Pack
Power Range
- Spherical : -0.00 to -12.00
- Cylindrical : -0.75, -1.25, -1.75, -2.25
@@@
| Manufacturer | Â Acme |
| Brand | Â Acme |
| Material | Â Hioxyfilcon A |
| Disposability | Â Monthly Disposable |
| Base Curve | Â 8.6 mm |
| Central Thickness | Â 0.12 mm |
| Diameter | Â 14.20 mm |
| Water Content | Â 55% |
| Packaging | Â 6 Pieces Lens per Box |
| Share Your Power | Â Whatsapp Your Prescription @ 9007787761 or mail us at [email protected] |
Select Select Quantity
From $14.26
Original: $40.73
-65%ACME 55 TORIC LENSES (6 pc pack)—
$40.73
$14.26Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Power to be taken post checkout
- Monthly Disposable Lens
- 6 Pieces Pack
Power Range
- Spherical : -0.00 to -12.00
- Cylindrical : -0.75, -1.25, -1.75, -2.25
@@@
| Manufacturer | Â Acme |
| Brand | Â Acme |
| Material | Â Hioxyfilcon A |
| Disposability | Â Monthly Disposable |
| Base Curve | Â 8.6 mm |
| Central Thickness | Â 0.12 mm |
| Diameter | Â 14.20 mm |
| Water Content | Â 55% |
| Packaging | Â 6 Pieces Lens per Box |
| Share Your Power | Â Whatsapp Your Prescription @ 9007787761 or mail us at [email protected] |



















