🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale



Ray-Ban Meta AI RW4010 (Skyler) Sunglass - G15 Green
NO RETURN | NO EXCHANGE
@@@
- RAY-BAN Authentic Lenses will feature the Ray-Ban logo and will take approximately 30 days for delivery.
- Essilor Lenses come without the Ray-Ban logo and will be available within 5-7 working days.
- For any complain opening box video is mandatory.
- For lens color options, please reach out to us on WhatsApp at 9831526223 or email us at [email protected].
| Brand | Ray-Ban |
| Model | RB-RW4010 |
| Color | Shiny Black (601/71) |
| Lens Color | G15 (Green) |
| Shape | Cat Eye |
| Material | Shell |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 52 mm |
| Bridge Width | 20 mm |
| Temple Length | 150 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 32021, AGORDO, ITALY |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
$108.28
Original: $309.38
-65%Ray-Ban Meta AI RW4010 (Skyler) Sunglass - G15 Green—
$309.38
$108.28Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
NO RETURN | NO EXCHANGE
@@@
- RAY-BAN Authentic Lenses will feature the Ray-Ban logo and will take approximately 30 days for delivery.
- Essilor Lenses come without the Ray-Ban logo and will be available within 5-7 working days.
- For any complain opening box video is mandatory.
- For lens color options, please reach out to us on WhatsApp at 9831526223 or email us at [email protected].
| Brand | Ray-Ban |
| Model | RB-RW4010 |
| Color | Shiny Black (601/71) |
| Lens Color | G15 (Green) |
| Shape | Cat Eye |
| Material | Shell |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 52 mm |
| Bridge Width | 20 mm |
| Temple Length | 150 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 32021, AGORDO, ITALY |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
























