🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale




ACUVUE OASYS FOR ASTIGMATISM
Power to be taken post checkout
- 2 Weeks Disposable Lens
- 6 Pieces Pack
Power Range
- Spherical : -0.50 to -9.00 & +0.25 to +6.00
- Cylindrical : -0.75 -1.25 -1.75 -2.25 -2.75
@@@
| Manufacturer | Johnson & Johnson |
| Brand | Acuvue |
| Material | Senofilcon A |
| Disposability | 2 Weeks Disposable |
| Base Curve | 8.6mm |
| Central Thickness | 0.080mm |
| Diameter | 14.5mm |
| Water Content | 38% |
| Packaging | 6 pieces Lens per Box |
| Key Benefits | Stable vision and all day comfort for astigmatic patients |
| Share your Power | Whatsapp Your Prescription @ 9007787761 or mail us at [email protected] |
Select Select Quantity
From $9.84
Original: $28.12
-65%ACUVUE OASYS FOR ASTIGMATISM—
$28.12
$9.84Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Power to be taken post checkout
- 2 Weeks Disposable Lens
- 6 Pieces Pack
Power Range
- Spherical : -0.50 to -9.00 & +0.25 to +6.00
- Cylindrical : -0.75 -1.25 -1.75 -2.25 -2.75
@@@
| Manufacturer | Johnson & Johnson |
| Brand | Acuvue |
| Material | Senofilcon A |
| Disposability | 2 Weeks Disposable |
| Base Curve | 8.6mm |
| Central Thickness | 0.080mm |
| Diameter | 14.5mm |
| Water Content | 38% |
| Packaging | 6 pieces Lens per Box |
| Key Benefits | Stable vision and all day comfort for astigmatic patients |
| Share your Power | Whatsapp Your Prescription @ 9007787761 or mail us at [email protected] |




