š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale


ACUVUE 2
Power to be taken post checkout
- 2 WeeksĀ Disposable Lens
- 6 Pieces Pack
Power Range
-
Spherical : -0.50 to -12.00Ā &Ā +0.50 to +8.00
@@@
| Manufacturer | Johnson & Johnson |
| Brand | Acuvue |
| Material | Etafilcon A |
| Disposability | 2 Weeks Disposable |
| Base Curve | 8.3mm, 8.7mm |
| Central Thickness | 0.084mm |
| Diameter | 14.0mm |
| Water Content | 58% |
| Packaging | 6 pieces Lens per Box |
| Key Benefits | So comfortable to wear and easy to put on |
| Share your Power | Whatsapp Your Prescription @ 9007787761 or mail us at [email protected] |
Select Select Quantity
From $5.77
Original: $16.48
-65%ACUVUE 2ā
$16.48
$5.77Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Power to be taken post checkout
- 2 WeeksĀ Disposable Lens
- 6 Pieces Pack
Power Range
-
Spherical : -0.50 to -12.00Ā &Ā +0.50 to +8.00
@@@
| Manufacturer | Johnson & Johnson |
| Brand | Acuvue |
| Material | Etafilcon A |
| Disposability | 2 Weeks Disposable |
| Base Curve | 8.3mm, 8.7mm |
| Central Thickness | 0.084mm |
| Diameter | 14.0mm |
| Water Content | 58% |
| Packaging | 6 pieces Lens per Box |
| Key Benefits | So comfortable to wear and easy to put on |
| Share your Power | Whatsapp Your Prescription @ 9007787761 or mail us at [email protected] |




