🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale


BIOTRUE 1 DAY MULTIFOCAL
Power to be taken post checkout
- Daily Disposable Lens
- 30 Pieces Pack
Power Range
- Spherical :Â +6.00 to -9.00
- Addition : Low, High
@@@
| Product | Contact Lenses |
| Manufacturer | Bausch & Lomb |
| Brand | Bio True |
| Disposability | Daily Disposable |
| Central Thickness | 0.1mm for -3.00D |
| Diameter | 14.2mm |
| Base Curve | Â 8.6 mm |
| Water Content | 78% |
| Material | Nesofilcon A |
| Packaging | 30 Pieces Lens per box |
| Share your Power | Whatsapp Your Prescription @ 09007885000 or mail us at [email protected] |
Select Select Quantity
From $16.30
Original: $46.56
-65%BIOTRUE 1 DAY MULTIFOCAL—
$46.56
$16.30Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Power to be taken post checkout
- Daily Disposable Lens
- 30 Pieces Pack
Power Range
- Spherical :Â +6.00 to -9.00
- Addition : Low, High
@@@
| Product | Contact Lenses |
| Manufacturer | Bausch & Lomb |
| Brand | Bio True |
| Disposability | Daily Disposable |
| Central Thickness | 0.1mm for -3.00D |
| Diameter | 14.2mm |
| Base Curve | Â 8.6 mm |
| Water Content | 78% |
| Material | Nesofilcon A |
| Packaging | 30 Pieces Lens per box |
| Share your Power | Whatsapp Your Prescription @ 09007885000 or mail us at [email protected] |
